
Costa Rica is een land in Midden-Amerika en grenst aan Panama en Nicaragua. Costa Rica is echt een natuurland en heeft meer dan 30 natuurreservaten. Meer dan 20% van het land is beschermd natuurgebied. Een bezoek brengen aan één van deze natuurgebieden is dan ook een must. Ook heeft Costa Rica meer dan 200 soorten zoogdieren en ruim 30.000 verschillende soorten insecten.
Een groot gedeelte van Costa Rica bestaat uit bergland. Dwars door het land van Nicaragua tot Panama loopt een bergketen bestaande uit Cordillera Central, Cordillera de Guanacaste, Cordillera de Tilarán en Cordillera de Talamanca. De bergketens zijn tussen de 1500 en 3820 m hoog. Cerro Chirripó (3820 m) is de hoogste berg van Costa Rica.
Koffie en bananen zijn de bekendste en economisch belangrijkste producten die in Costa Rica worden gekweekt. Ze zijn voornamelijk bedoeld voor de export, evenals ananas, suikerriet en sisal.
Het toerisme heeft een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt en is in korte tijd uitgegroeid tot de pijler van de economie. Het land heeft goed ingespeeld op de ecotrend in het toerisme. Ongeveer 30% van de toeristen komt uit Europa.
Er staan 0 onderwerpen in het Costa rica forum. Stel zelf een vraag of praat gezellig mee!
Verschillende luchtvaartmaatschappijen vliegen naar de hoofdstad San José. Een rechtstreekse vlucht vanaf Schiphol duurt ongeveer 12,5 uur.
Costa Rica is een klein land, de meeste bestemmingen zijn binnen een dag te bereiken. Costa Rica heeft een uitgebreid wegennet. De Inter-Americana is de belangrijkste verkeersader van het land.
Het busvervoer is goed georganiseerd en goedkoop. Lange afstanden worden gereden met comfortabele bussen.
Als je in San José gebruikt maakt van een taxi, neem dan de rode taxi`s. Deze zijn namelijk verplicht een taximeter te gebruiken.
Het prijsniveau in Costa Rica is in veel gevallen lager dan in Nederland.
Costa Rica is een van de veiligste landen van Midden-Amerika. Maar het is wel een ontwikkelingsland met de nodige sociaal-economische problemen. Pas daarom altijd goed op je spullen (vooral op drukke plaatsen) en ga 's avonds niet alleen over straat.
De grote meerderheid van de bevolking (zo’n 95%) is blank of mesties (van gemengd blank en Indiaans bloed). Naast deze meerderheid kent Costa Rica een aantal minderheden. De voornaamste zijn de Indianen en negers maar ook Chinezen, Italianen en Amerikaanse quakers. Van één volk in er in Costa Rica eigenlijk geen sprake. Men voelt zich Tico (Costa Ricaan) of Tica (Costa Ricaanse) maar tegelijkertijd ook Europeaan, Aziaat of Afro-Caribische. Er zijn nooit slaven ingevoerd in Costa Rica en dat is behoorlijk uniek. De bevolking is ongelijk verdeeld over het land. Het grootste deel leeft op de Valle Central, de hoogvlakte.
Basisonderwijs is verplicht, maar veel kinderen verlaten daarna ook gelijk de schoolbanken. Dit gebeurt vaak noodgedwongen om de inkomsten van het gezin te helpen aanvullen en soms is er geen middelbare school in de buurt. De kwaliteit van het onderwijs is matig.
De flora en fauna in dit land is misschien wel de rijkste op aarde. Meer dan 20% van het land staat onder natuurbescherming. Het gaat hier om tropische regenwouden, regengroene bossen, nevelwoud en vulkanen.
In Costa Rica komen ruim 12.000 verschillende plantensoorten voor. Dankzij de diverse klimaten, de hoogte en de bodemgesteldheid heeft iedere regio een ander gezicht met een karakteristieke vegetatie.
Costa Rica heeft meer dan 200 soorten zoogdieren en ruim 30.000 verschillende soorten insecten. In Costa Rica leven vier soorten apen die verspreid over het land voorkomen: doodshoofdaapjes, brulapen, slingerapen (o.a. spinapen) en kapucijnapen.
De kwaliteit van de medische zorg is goed in Costa Rica. Indien het mogelijk is ga dan naar een privé-ziekenhuis of kliniek.
Inentingen worden voor bepaalde gebieden aanbevolen. Voor actuele adviezen neem contact op met de GGD, Travel Clinic of het Tropencentrum.
![]() |
|
Het Spaans wat in Latijns-Amerika gesproken wordt, wijkt in uitspraak en woordenschat enigzins af van het Spaans in Spanje. In Costa Rica wordt duidelijk gesproken en het Spaans is goed te verstaan.
(Spaans)
hola – hallo
buenos días – goedendag
buenas noches - goedenavond/weltrusten
hasta luego - tot ziens
hasta pronto - tot gauw
hoy – vandaag
ayer – gisteren
mañana - morgen
la capital – hoofdstad
la agencia de viajes – reisbureau
el pueblo – dorp
la estación – station
el tren – trein
la farmacía – apotheek
la gente – mensen
tranquilo – rustig
la costa – kust
el problema – probleem
el aparcamiento – parkeerplaats
el paseo – wandeling
importante – belangrijk
el vino tinto - rode wijn
el vino blanco - witte wijn
el vino rosado – rosé
la panadería – bakkerij
la pescadería – viswinkel
la carnicería – slagerij
el agua – mineraalwater
agua sin gás - water zonder koolzuur
la cerveza – bier
caja – kassa
entrada – ingang
salida – uitgang
el pan – brood
la cebolla – ui
la fruta – fruit
la entrada – voorgerecht
el segundo – hoofdgerecht
el postre - nagerecht/toetje
la cuenta – rekening
eso es – inderdaad
Holanda – Nederland
¡No me digas! - Het is niet waar!
De nada - Geen dank
Muchas gracias - Hartelijk dank
¡Que aproveche! - Eet smakelijk!
¡Salud! – Gezondheid!
lunes – maandag
martes – dinsdag
miércoles – woensdag
jueves – donderdag
viernes – vrijdag
sábado – zaterdag
domingo – zondag
uno/una – 1
dos – 2
tres – 3
quatro – 4
cinco – 5
seis – 6
siete – 7
ocho – 8
nueve – 9
diez – 10
In 1502 zette Columbus voet aan wal. Hij noemde het land Costa Rica (rijke kust) omdat hij veel goud kreeg van de bewoners. Later is deze naam als officiële landsnaam gekozen. Voordat Columbus er aankwam, leefden er voornamelijk indianen.
| Costa rica | ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
| Weer in Canas | ||||||||||||
|
| Top 5 naar Costa rica |
| 9.3 Baobab 9.0 Sawadee 8.7 SUMMUM 8.3 Shoestring 8.2 Djoser Op basis van ervaringen die reizigers hebben opgedaan |
| Vlag van Costa rica |
![]() |
| Meer over Costa rica |
| Geogr. van Costa rica |
| Manuel antonio Ojochal Puerto viejo Puntarenas San josé Tortuguero |
| Kaart van Costa rica |
![]() |