Volg ons op

Nieuw-Zeeland

vlag van Nieuw-Zeeland

Nieuw-Zeeland bestaat uit 2 grote eilanden en een aantal kleinere. De hoofdeilanden, het Noorder- en het Zuidereiland, worden gescheiden door Straat Cook. Het Zuidereiland is iets groter dan het Noord...

Nieuw-Zeeland

Vakantie Nieuw-Zeeland

Nieuw-Zeeland ligt in de Grote Oceaan, 1600 km ten oosten van Australië. Nieuw-Zeeland bestaat uit 2 grote eilanden en een aantal kleinere onbewoonde eilandengroepen. De hoofdeilanden zijn het Noordereiland en het Zuidereiland, deze worden gescheiden door Straat Cook. Het Zuidereiland is iets groter dan het Noordereiland terwijl het Noordereiland meer inwoners heeft. Dit komt o.a. doordat de hoofdstad Wellington en de grootste stad van het land, Auckland, beide op het Noordereiland liggen.

Nieuw-Zeeland is een land van contrasten. Je hebt het subtropisch noorden en het koele zuiden, het natte westen en het drogere oosten. In Nieuw-Zeeland vind je ook vulkanen, bergen en gletsjers.

De Maori`s ontdekten Nieuw-Zeeland als eerste volk. Zij gaven het land de naam Aotearoa. Letterlijk betekent dat 'Land van de lange, witte wolk'. De Maori`s vonden dat het leek alsof de eilanden een wolk was die boven hen dreef.

Ondanks dat Nieuw-Zeeland een onafhankelijke democratische staat is behoort het nog wel tot het Britse Gemenebest. Wel heeft Nieuw-Zeeland al vanaf 1852 zelfbestuur. Nieuw-Zeeland was in 1893 het eerste land waar vrouwen stemrecht kregen.

Sindskort bestaan er strenge anti-rookwetten in Nieuw-Zeeland. Het is verboden te roken in regeringsgebouwen, openbare ruimtes, werkplekken, (sport)scholen en openbaar vervoer.

In Nieuw-Zeeland is het, afhankelijk van de zomertijd, 10 tot 12 uur later dan in Nederland.

Forum

Er staan 0 onderwerpen in het Nieuw-Zeeland forum. Heb je een vraag over Nieuw-Zeeland of iets te melden? Schrijf dan een topic in het forum

Vervoer

Vervoer naar het land

Afhankelijk van de maatschappij, gekozen route en aanvlieghaven, ligt de vliegduur vanaf Amsterdam naar Nieuw-Zeeland tussen de 19 en 24 uur.

De luchthaven van Christchurch is de belangrijkste op het Zuidereiland.

Luchthaven Wellington International Airport, gelegen vlakbij Wellington heeft 1 landingsbaan.

Vervoer in het land

Om Nieuw-Zeeland te verkennen, kun je kiezen uit verschillende vervoersmiddelen. Je kan een ticket voor de bus kopen en je door het hele land laten rondrijden samen met andere reizigers. Maar ga je voor meer vrijheid én avontuur? Koop dan je eigen auto of huur een camper! Gaat dit je allemaal wat te langzaam, neem dan het vliegtuig voor een binnenlandse vlucht.

Nieuw-Zeeland heeft een uitgebreid netwerk van binnenlands luchtverkeer. Ook al is het land niet zo heel groot, door de langgerekte vorm is reizen tussen grote steden als Auckland en Christchurch behoorlijk tijdrovend. Vliegen is dan een aantrekkelijke optie.

Een autoveerdienst zorgt voor een verbinding tussen het Noorder- en Zuidereiland met als havensteden Wellington en Picton.

Visum

Voor een vakantie van maximaal 3 maanden heb je geen visum nodig voor Nieuw-Zeeland. Wel dient je paspoort nog minimaal 3 maanden geldig te zijn na vertrek.

Prijzen

Prijsniveau in Nieuw-Zeeland ligt iets lager dan in Nederland.

De munteenheid is de Nieuw-Zeelandse dollar.

Veiligheid

Nieuw-Zeeland is een van de veiligste landen ter wereld. Het politieke klimaat is stabiel, geweldsmisdrijven komen relatief weinig voor en Nieuw-Zeelanders staan bekend als vriendelijk en gezagsgetrouw.

Bevolking & cultuur

De Maori`s zijn de eerste bewoners van Nieuw-Zeeland. Er zijn diverse stammen met hun eigen taalvariant. De Maori`s hebben een ingewikkelde cultuur ontwikkeld. Ze zijn erg goed in het bewerken van hout en steen, weven en vlechten. Door middel van zang en dans wordt de oude kennis doorgegeven. Mantels en capes behoren tot de traditionele Maori-dracht.

Producten van wol en schapenhuid zijn geliefde souvenirs. Handgebreide truien en pantoffels van schapenhuid zijn overal verkrijgbaar.

Sport heeft altijd een grote plaats ingenomen in het culturele leven. Maori`s hielden van hardlopen, worstelen, surfen en kanoën. De Europese kolonisten hebben o.a. het rugby en paardenrennen naar Nieuw-Zeeland gehaald. Rugby is de meest favoriete sport van de Nieuw-Zeelanders.

Flora & Fauna

Zo`n 80 miljoen jaar is het land geïsoleerd gebied geweest. Daardoor heeft het een interessante en unieke flora en fauna. De zilvervaren wordt door vele als nationaal symbool gezien. De tuatara is de enig overgebleven soort reptiel die ongeveer 220 miljoen jaar geleden is ontstaan. De kiwi`s komen het meeste voor in de bossen van Northland waar ze met hun lange snavels naar voedsel zoeken.

Nieuw-Zeeland levert 25% van de wereldproductie van kiwi`s. Deze vrucht wordt naar ongeveer 50 landen geëxporteerd.

Medische informatie

De gezondheidszorg in Nieuw-Zeeland is uitstekend. Als toerist val je onder het Nieuw-Zeelandse systeem van schadevergoeding bij ongevallen en krijgen kosteloze medische verzorging bij persoonlijk letsel.

Inentingen

Voor Nieuw-Zeeland zijn er geen verplichte inentingen nodig.

Neem voor een actueel advies altijd contact op met de GGD, Tropendokter of TravelClinic.

De taal

Engels en Maori zijn de twee officiële landstalen. Engels is de hoofdtaal voor alle communicatie. Verkeersborden, administratie, toeristische informatie en rondleidingen zijn in het Engels. De Engelse taal van de Nieuw-Zeelanders is ten gevolge van hun Pacific, Ierse of Schotse achtergrond niet altijd even zuiver en vaak gebruiken ze veel dialectwoorden. Ze praten ook vaak snel en wat door de neus. Wanneer je een woordje Nederlands hoort is dit vaak afkomstig van één van de circa 100.000 Nederlanders die de vorige eeuw naar Nieuw-Zeeland emigreerden.

Geschiedenis

Over wie precies de eerste bewoners van het land waren en wanneer deze voor het eerst aankwamen, zijn historici het niet helemaal eens. Wel zeker is dat Nieuw-Zeeland als laatste van de grote stukken land op aarde is gekoloniseerd en een natie vol met verschillende immigranten is.

Er is tevens bewijs dat de Maori's zich er ongeveer 1000 jaar geleden vestigden en dat de Nederlander Abel Tasman de ontdekking van dit land in 1642 op zijn naam mag schrijven.

Bestemmingen in Nieuw-Zeeland