
-
Authentieke accommodaties
Wanneer je als gezin op vakantie gaat kan het lastig zijn om een bestemming te vinden die voor iedereen geschikt is. In Zuid-Tirol zijn er zowel activiteiten als accommodaties te vinden die afgestemd zijn op families met kinderen. Je kunt hier overnachten in een familiehotel of een vakantieboerderij terwijl je de mythes en legendes van de Dolomieten leert kennen. Ook skiën en fietsen met het hele gezin is mogelijk in de Italiaanse Alpen van Zuid-Tirol.
Het is niet altijd even makkelijk om een hotel te vinden dat geschikt is voor de hele familie. In Zuid-Tirol hebben ze hier een oplossing voor bedacht: 25 onafhankelijke hotels hebben zich gespecialiseerd in het verlenen van service aan gezinnen. In deze speciale familiehotels kunnen de kinderen naar de crèche onder begeleiding van geschoold personeel, of ze kunnen deelnemen aan een van de georganiseerde activiteiten in de omgeving. Als ouder krijg je zo de mogelijkheid om heerlijk te ontspannen.
De 1.600 vakantieboerderijen van Roter Hahn zijn werkende boerderijen met elk een eigen specialiteit. Zo heb je boerderijen die gericht zijn op vee en andere dieren, maar ook boerderijen die zich focussen op de fruitteelt of wijngaarden.
Al zo lang men zich kan herinneren gaan er in de regio rond de Schiliar/Schlern verhalen rond over de mythologische wezens die in de bergen leven. De rotswanden van Alpe di Siusi, de uitgestrekte weides en de mysterieuze bossen vormen de woonplaats van zowel aardige als kwaadaardige wezens.
In de waterbronnen leven geesten die je van allerlei ziektes kunnen genezen en de kruidenvrouwtjes toveren met magische medicijnen een blos op de wangen van de zieken. Voor de 'Salvans' moet je oppassen: dit zijn wilde dwergen of bosgeesten die niet altijd het beste met je voorhebben. De 'Salingen' hebben het niet getroffen. De eens zo vrolijke vrouwen zijn in bloemen veranderd door Koning Laurin.
Speciaal voor kinderen is er de King Laurin Skitour. Kinderen van 5 tot 10 jaar kunnen tijdens deze tocht het leven van koning Laurin en de mythische wereld van de oude verhalen ontdekken. Van de Latemar weiden trekken ze naar de Moseralm en naar de stoeltjeslift Tschein. Deze tocht duurt ongeveer 2,5 uur.
Ben je op zoek naar de perfecte plaats om te leren skiën voor de hele familie? Neem dan vooral de Alpe di Siusi/Seiser mee in je overweging. Spectaculaire uitzichten over de Dolomieten benemen je de adem, terwijl je onder leiding van skileraren die speciaal zijn opgeleid om families les te geven je eerste afdaling maakt. Gemakkelijke pistes zorgen ervoor dat deze winterbestemming ideaal is voor beginners, maar ook voor gevorderden zijn er uitdagende skipistes te ontdekken. Mocht het skiën je toch niet zo aanspreken, dan kun je gaan sneeuwschoenwandelen of in het dorp Avelengo/Hafling een paardrijtocht maken door de sneeuw.
Er zijn een aantal fietstochten in de dalen tussen de bergen, die ook voor kinderen goed te doen zijn. In de dalen Pustertal en Vinschgau kun je genieten van prachtige natuur en een slechts licht stijgende route. Er zijn verschillende servicestations in de buurt aanwezig waar je fietsen kunt huren of kunt laten repareren.
Kijk hier voor meer informatie over Zuid-Tirol.